Náhradní písemné hlasování (per rollam)

Vážení členové Družstva garáží

Pandemie covidu nám neumožní svolat výroční členskou schůzi, nemůžeme proto veřejně projednat řadu problémů, které se průběžně objevují především v péči technický stav společného majetku. Předkládáme Vám proto, v souladu se stanovami Družstva, formu písemného hlasování (tzv. per rollam).

Jde v první řadě o střechy, ty se zejména v nejstarším dvoře 1 přes intenzivní průběžné dílčí opravy nedaří držet v dobrém stavu, který by prodloužil jejich život alespoň o 5-10 let. Předsednictvo si vyžádalo několik variant nabídek na celkovou opravu střech. Za nejvýhodnější považujeme nabídku firmy Štorkán, která počítá s kompletní sanací podkladové i svrchní vrstvy krytiny, výměnou všech klempířských částí střechy vč. okapů a svodových rour. Technickou podmínkou je ucelené provedení opravy vždy na jedné řadě garáží. Cena je pro rok 2021 garantována ve výši cca 12 000,-Kč/garáž. Druhou možnost nám nabízí firma PUR-Izolace, jde o litou krytinu. Cena je o cca 25% vyšší.

Kdy se začne s generálkou střech – to závisí na Vás, jak jste schopni se v každé řadě dohodnout a složit potřebný obnos.

Rovněž se jedná o personální změny v představenstvu. Činnost ukončil p. Jaroslav Svoboda, všechny užívané garáže prodal a není tudíž členem Družstva. Na vlastní žádost ze zdravotních důvodů končí místopředseda představenstva Ing. Jindřich a paní Božena Koušková kvůli vysokému věku. Předsednictvu se podařilo najít nové potenciální členy, jsou jimi pp. Kamil Kleber, Aleš Povondra a ing. Miroslav Škrabánek. Na post místopředsedy navrhuje předsednictvo Ing. Zdeňka Bartoníčka.

Základním dokumentem vztahu člena a Družstva by se měla stát „Nájemní smlouva“ Její návrh je již déle vyvěšen na stránkách družstva.

Majetek Družstva není malý, garážové dvory jsou volně přístupné komukoliv a nejsou nijak zabezpečeny. Předsednictvo si proto vyžádalo nabídky od několika pojišťoven, dvě nejlepší jsou již rovněž k přečtení na stránkách Družstva.

Hlasování o jednotlivých bodech bude provedeno následovně. Jednotlivé body  (viz příloha) jsou ve formě otázek, ve Vaší odpovědi bude hlasování ve formě souhlasu či nesouhlasu. Tedy např.:

Bod 1          Ano

Bod 2          Ano

Bod 3          Ne

Atd.

Posuzovat se bude každý bod samostatně.

Všichni členové Družstva obdrží cca do 25.1. mail, kde budou uvedeny všechny body k hlasování. Každého z Vás žádáme, abyste rovněž mailem v odpovědi odeslali do 7. února na adresu Družstva kontakt@garazesteti.cz svůj hlas.

Příloha:

Družstvo garáží štětí – hlasování per rollam

  1. Souhlasíte s  kooptací pana Ing. Miroslava Škrabánka do předsednictva Družstva?   ANO         NE
  2. Souhlasíte s  kooptací pana Aleše Povondry do předsednictva Družstva?              ANO         NE
  3. Souhlasíte s  kooptací pana Kamila Klébera do předsednictva Družstva?               ANO         NE
  4. Souhlasíte se jmenováním pana Ing. Zdeňka Bartoníčka místopředsedou představenstva místo odstupujícího Ing. Jindřicha Rädische?            ANO        NE
  5. Souhlasíte se zněním nájemní smlouvy?                                                                   ANO         NE
  6. Souhlasíte se způsobem a náklady GO střech garáží ve dvoře č.1                           ANO         NE
  7. Souhlasíte s uzavřením pojistné smlouvy s vybranou pojišťovnou?                          ANO         NE

 

 

9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..