Pojištění majetku Družstva

Vážení členové Družstva garáží Štětí,

předsednictvo, vzhledem k rozsahu a hodnotě nemovitého majetku a jeho otevřenosti (prostory garáží nejsou nijak chráněny ani oploceny), si vyžádalo od několika pojišťoven návrh pojistné smlouvy, která by měla krýt škody způsobené živly (požár, úder blesku, výbuch, vichřice, krupobití, tíha sněhu, pád sněhu, pád stromů, stožárů a jiných předmětů), dále vodovodní nebezpečí (únik vody, lom trubky, záplava). Pojištěny budou i škody způsobené krádeží a vandalismem (týká se to stavebních součástí garáží, nikoliv aut a věcí uskladněných v garážích). Součástí je i pojištění zodpovědnosti za majetkové i nemajetkové škody, které potenciálně mohou vzniknout činností Družstva.

Vyřazena byla nabídka Kooperativy, která byla s odstupem nejdražší. K posouzení máme dvě nabídky – od pojišťoven Generali a UNIQA. V příloze jsou obě nabídky k prohlédnutí. Navýšení  členského příspěvku v případě uzavření pojistné smlouvy nepřesáhne částku 100 Kč/garáž a rok.

Předsednictvo Vás vyzývá k aktivní účasti na vyhodnocení předložených nabídek. Uvítáme jakékoliv věcné názory, laické i fundované,  a připomínky k dané problematice.  Zasílejte je na známou mailovou adresu Družstva: kontakt@garazesteti.cz.

Za předsednictvo Družstva

Ing. Zdeněk Bartoníček

návrh UNIQA-1-5

Generali_Kalkulace

3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..