Kamerový systém v garážových dvorech

Prostor obou garážových dvorů je většinu dne a celou noc prázdný, což láká potenciální zloděje. Jistě každý z nás garážníků zná někoho, komu byla vykradena garáž nebo dokonce z ní bylo odcizeno vozidlo. Rovněž není řídkým jevem, že se kouty ve dvorech stávají skládkou nepotřebných starých dílů aut a pneumatik nebo se zde hromadí odpad nejrůznějšího druhu.

Předsednictvo Družstva zvážilo tuto situaci a rozhodlo o vybudování kamerového systému, který bude nepřetržitě sledovat dění v obou garážových dvorech. Monitorovány budou vjezdy i výjezdy a rovněž vnitřní prostory mezi bloky garáží. Instalováno bude celkem 7 kamer, záznam bude nepřetržitě nahráván pro použití v případě škodní události jak na společném majetku Družstva, tak i na majetku každého z nás. Záznam bude sloužit ve spolupráci s Policií ČR jako důkazní materiál. Rovněž poslouží pro zjištění osoby, která by tam dělala nepořádek.

Investiční náklady nepřekročí 70 tis. Kč a budou uhrazeny z rozpočtové rezervy Družstva. Realizace proběhne v prvním čtvrtletí 2022. Po instalaci a zprovoznění bude projednána úprava pojistné smlouvy s pojišťovnou UNIQA.

2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..