Elektřina ve dvoře ŠI

Vážení garážnící,

chtěla bych Vám všem moc poděkovat za ochotu a vstřícnost při odečtech elektřiny v garážích ve dvoře ŠI. V krátkém čase se podařilo odečíst všechny garáže, ale výsledky součtu spotřeb jsou v jednotlivých řadách dosti rozdílné. V průměru jsou naměřené hodnoty v mezích náměru na fakturačních elektroměrech ČEZu, ale v jednotlivých řadách jsou velké rozdíly v hodnotách součtu odečtů v garážích a naměřených hodnotách od ČEZu, někde nám stále unikají desítky kWh. Apeluji tímto na vás, a prosím o pečlivou kontrolu chodu elektroměrů. Rozsviťte si v garáži a zkontrolujte, zda se elektroměr točí. Pokud ne, dejte mi ihned vědět. Jen upozorňuji, že odběr elektřiny s nefunkčním elektroměrem, je právně posuzován jako černý odběr.

Od letošního roku budeme odečítat elektřinu 2x za rok, včas vás vyzvu k nahlášení stavů. Abychom předešli zvyšování ceny za elektřinu, byla u ČEZu zafixovaná cena elektřiny smlouvou na 3roky s garancí nejnižší ceny na trhu. Je nutná pečlivá evidence spotřeb, z tohoto důvodu provádím měsíční odečty spotřeb na fakturačních elektroměrech ČEZu v jednotlivých řadách garáží, bude tak lepší přehled spotřeb a vyloučíme případné poruchy na jednotlivých měřičích.

Letos bude každému garážníkovi vyčíslena jeho spotřeba do ledna 2018 i s částkou, kterou bude za spotřebu platit. U některých bude platba vyšší, jelikož do letoška neplatili žádnou spotřebu. U všech přibude drobná položka stálé platby za vlastní spotřebu elektroměru a jističe. Jsou však i tací, co si předplatili, tam budeme vycházet z naměřené hodnoty k lednu 2018 a platit budou až od příštího odečtu. Máme tak srovnané stavy pro příští odečet v roce 2019.

Vysvětlení stálé platby za vlastní spotřebu elektroměru viz příspěvek „Vlastní spotřeba elektroměru“

 

Zachovejte nám přízeň,  s pozdravem Jana Rousová, předseda DG Štětí

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..